НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ
Наукова конференція (також симпозіум, семінар чи нарада) — це подія, на якій дослідники (не обов’язково вчені) мають представити та обговорити свою роботу. Разом з науковими журналами та архівами, конференції є важливим каналом для обміну інформацією між дослідниками.
Презентації є основою більшості конференцій
Зазвичай конференції включають різні презентації. Вони мають тенденцію бути короткими та лаконічними, з проміжком часу приблизно від 10 до 30 хвилин; після презентацій зазвичай йде дискусія. Робота може бути об’єднана у письмовій формі у вигляді наукових праць та опублікована як матеріали конференції.
Зазвичай конференція включає основних доповідачів (часто вчених з деяким становищем, але іноді окремих осіб з-за кордону). Основна лекція часто триває довше, іноді триває до півтори години, особливо якщо на панелі є кілька доповідачів.
Панельні дискусії мають на меті представити різні точки зору на тему. Окрім презентацій, на конференціях також проводяться панельні дискусії, круглі столи з різних питань, стендові семінари та майстер -класи. Деякі конференції приймають більш інтерактивні формати, такі як «розмова без участі учасників» або різні формати розмов.
Майбутніх доповідачів зазвичай просять подати короткий реферат своєї презентації, який буде розглянуто перед прийняттям презентації на зустріч. Деякі дисципліни вимагають від доповідачів подати статтю приблизно на 6–15 сторінок, яку рецензують члени програмного комітету або обрані ними судді.
Розмір наукових конференцій
Велика зустріч зазвичай називається конференцією, а менша — семінаром. Вони можуть бути монодисциплінарними або мультидисциплінарними, де перша має лише один сеанс одночасно, тоді як зустріч із кількома напрямками наукових досліджень має кілька паралельних сеансів із спікерами в окремих кімнатах, які виступають одночасно.
На деяких конференціях до програми можуть бути включені громадські або розважальні заходи, такі як тури та прийоми. Ділові зустрічі для вчених товариств або груп інтересів також можуть бути частиною діяльності конференції.
Типи наукових конференцій
Наукові конференції зазвичай діляться на три категорії:
- тематична конференція, невеликі конференції, організовані навколо певної теми;
- загальна конференція, конференція з більш широким фокусом, з сесіями на найрізноманітніші теми. Ці конференції часто організовуються регіональними, національними чи міжнародними вченими товариствами та проводяться щорічно або на іншій регулярній основі.
- професійна конференція, великі конференції, які не обмежуються лише науковцями, а мають академічні проблеми.
Організація
Конференції зазвичай організовуються науковим товариством, або групою дослідників, що мають спільні інтереси. Більші збори можуть проводитися від імені наукового товариства професійним організатором конференції.